Forum
Galerije
Kvizi
Risbe
R*dnevi
femina

Re: allmine 

res je, da nisem prebrala vsega, kar si napisal,-a in sm si napacno razlagala zgornjo trditev ...grem raj eno kavo spit 1144401220,463,0,252990,0,0,0,55465,,0,0,0,0
allmine

Re: femina 

evo to jest v s cajt pravm: treba je kavo pit pa iz zoca slogat. tko pridemo do najzaneslivejsih podatkov. 1144402692,1158,64,252995,0,0,0,26810,,0,0,0,2
femina

Re: allmine 

prav mas, sam js mam sam instant kavo in nimam iz cesa slogat, za nic se ne morem zanest in moje pisarjenje pol ni glih kredibilno
je car, prvi pravi rocker 1144403013,463,0,252998,0,0,0,55465,,0,0,0,0
Virtualna

Re: femina 

ćakte mal
a so pol klošarji naredl atomsko bombo in sploh use orožje, ki je narjeno da ubija
a so ble vse vojne in vsi padli pol sam slućajnost
in nimajo veze ne z znanostjo ne s politiko

........

Znanost ni politika, vsaj to ni njej primarni cilj. Ne recem pa, da se to ne more zgodit

Joj, kak mam js rada, ko ljudje kritizirajo znanost, se posebej taki, ki si niti ne predstavljate, kaj to znanost je
1144405822,23762,34,253013,0,0,0,23000,,0,0,0,0
_BLUE_

Re: femina 

Joj, kak mam js rada, ko ljudje kritizirajo znanost, se posebej taki, ki si niti ne predstavljate, kaj to znanost je.
---------------------

Femina....(pa tudi Virti).....znanstvenikiše sami se ne zavedajo kaj konkretno je prava znanost, zato bi zgornjistavek (skopiran) veljal tudi zate.
Ti, kot znanstvenica (vsajposkušaš nam povedat da si to) veš, da večina nas nismo zadosti natekočem o znanosti kot taki....pa morda meniš, da nas lahko učiš in senam smejiš.
Vendar smo mi tista večina, ki vemo kar pač vemo (potvoje pa nič ne vemo) in se večina lahko potem smeji tebi(manjšini)....pa čeprav bi ta manjšina še tako imela prav. No, upam darazumeš kaj želim povedat in ne kritizirat.

Torej...menim, da je tudi znanost politika, enostavno ker se politika vanjo meša in jo uporablja ali celo zlorablja.
Tudišport ni več pravi šport, tudi EMA ni več poštena EMA ampak sranje kjersploh ljudtsvo s svojimi telefoni ne odloča ampak zapravlja denar,..... povsod ima prste ali denar in politika.
Kam bi ti dala znanost??? Med neuvrščene - kot Švico v času vojne. Še ta ni bila tako neuvrščena kot nam zgodovina soli...

Saj v vsem skupaj so tudi pozitivne lastnosti ane pa ignoriramo negativne.
Ajde...zdaj se pa lepo smeški naprej da ne boš pomislila da sem te napadel, ker moje mišljenje je zgolj ideja, ne politika ali znanost
čeprav slutim, da si me dobro razumela
Ljubi te deda 1144412357,840,2,253050,0,0,0,43295,,0,0,0,0
_BLUE_

Re: Virtualna 

Eno so tisti, ki so naredili atomsko bombo....drugi so pa tisti, ki so jo uporabili.....

- a je kaka razlika med njimi??????

Kot sem že rekel.....znanost in politika....eni znanost uporabljajo ali pa zlorabljajo....ni tu razlike konec koncev, če je rezultat katastrofalen.

Imamo pa tudi veliko, ogromno dobrih izidov, to pa je res....al povsod se nekdo vmeša in vse vodi, o vsem odloča.

Znanost je odkrila možnost vožnje vozila na elektriko, celo na sončno energijo....znanstveniki bi ta izum že dali na trg... a ...???

Le kje je ovira?

V znanosti.....ali v politiki in političnem gospodarstvu
1144412591,840,2,253052,0,0,0,43295,,0,0,0,0
_BLUE_

Re: Virtualna 

a so ble vse vojne in vsi padli pol sam slućajnost


Virti...slučajno je Irak imetnik dobre nafte in zato jih je napadla  Amerika - slučajno so tam zašla letala in oklepniki. Ma saj bojo našlipot domov čez par let
Vidiš...to pa je slučaj
1144412743,840,2,253054,0,0,0,43295,,0,0,0,0
femina

Re: _BLUE_ 

Virtualna in blue


Js se zavedam, kaksno sranje lahko znanost naredi, ampak me moti, da se znanost enaci z vero, ker to sta dejansko 2 nasprotji.
Nimam se za znanstvenika, ker znanstvenik je po mojem mnenju tisti, ki sam naredi na nekem podrocju napredek, js pa se zaenkrat samo ucim o delih znanstvenikov in si tudi ne delam utvar o tem, da bom nekoc nek veleum, sem pa tako globoko v tem, da se zaveda, koliko je treba vedet da lahko neke stvari pojasnis in koliko truda je v to potrebno vloziti in glih zaradi tega spostujem znanstvenike, ki so sami dognali to, kar se js ucim ze nekaj let. zdi se mi predvsem da bolj kot se clovek cesa nauci, bolj vidi, koliko pravzaprav ne ve in zato tudi sklepam, da tisti, ki se znanosti posmehujejo in jo enacijo z vero se niso nikoli v nic niti poglobili in skusali razumet.
1144421953,463,0,253104,0,0,0,55465,,0,0,0,0
femina

Re: femina 

To ne leti konkretno na vajini izjavi, ampak samo utemeljujem, kar sem ze prej napisala 1144422031,463,0,253105,0,0,0,55465,,0,0,0,0
pikolo

 

 

Ljudje povečini želimo v nekaj verjeti, še najbolj to potrebuje tistih 88% sestradanega svetovnega prebivalstva.. in kjer religija izgublja na moči, je dobro, da tam znanost ponudi ustrezno alternativo, da bodo ljudje lahko verjeli, da bo prihodnjim generacijam morda lažje in lepše živeti.. glede na to, da nam slej kot prej grozi izumrtje, bi bilo sploh dobro, da bi čimprej čimveč ljudi skup staknilo glave in bi se več denarja in časa vložilo v iskanje realno dosegljivih rešitev za človeštvo (torej načinov varovanja pred kometi.., iskanje alternativnih planetov za selitev..)… dokler pa je znanost omejena na ozek, zaprt krog ljudi, ki ustvarjajo pod direktivo kapitala in so ostali, ki bi k temu radi kaj prispevali, neposvečeni in smešni laiki (podobno kot bogokletneži), bo znanost res podobna religiji. 1144431912,832,2,253147,0,0,0,66292,,0,0,0,0
lolek_bolek

Re: VilmaFlintstone 

Ali ste čisto poknjeni? Koliko je dobička? Pri vas? 1144442074,9,0,253213,0,0,0,40925,,0,0,0,0
ljubljeni

Re: lolek_bolek 

Znanost = znati
Vera = verjeti

The eye is...

 

--a ball with

--a lens on one side and

--a light sensitive retina made up of rods and cones inside the other. The lens itself has

--a sturdy protective covering called a cornea and sits over

--an iris designed to protect the eye from excessive light. The eye contains

--a fantastic watery substance that is replaced every four hours, while

--tear glands continuously flush the outside clean. In addition to that

--an eyelid sweeps secretions over the cornea to keep it moist,

--and eyelashes protect it from dust. And it has…

--extraordinarily tuned muscles surround the eye for precision motility and

   shape the lens for the function of focus.

 

Did this amazing piece of machinery come together by a mindless process and random series of accidents?

 

Not at all.

 

Even Charles Darwin found it hard to accept the notion that the eye could be the product of evolution.

 

He conceded [admitted] that the intricacies of the human eye gave him [QUOTE]: “cold shudders.”

 

In his famous book The Origin of Species Charles Darwin said…

“To suppose that the eye, with all its inimitable [matchless] contrivances [plans] for adjusting the focus to different distances, for admitting different amounts of light, and for the correction of spherical and chromatic aberration, could have been formed by natural selection, seems, I freely confess, absurd in the highest possible degree.” [p. 217, Charles Darwin, 1859. The Origin of Species]


1144445096,793,0,253237,0,0,0,77266,,0,0,0,0
lolek_bolek

Re: pikolo 

Ljubljeni, to znam tudi sam prebrati. Iz ust, iz katerih je to prišlo. Zato ne bi komentiral, če so samo citati na prebiranju. Povej kot dec decu, pa bova kakšno dorekla. Se mi pa ne da. Lenuh, kaj mi moreš. 1144448324,9,0,253250,0,0,0,40925,,0,0,0,0
ljubljeni

Re: lolek_bolek 

misliš da se meni da? Zdi se mi sam zanimiva misel katero naj bi Darvin komentiral 1144452365,793,0,253265,0,0,0,77266,,0,0,0,0
lolek_bolek

Re: pikolo 

Zakaj pa potem citiraš, če se ti ne da? Meni tudi ne, če se tebi ne da. 1144452847,9,0,253268,0,0,0,40925,,0,0,0,0
kefir

Re: ljubljeni 

...fantina verjemi ti raje meni...ego si vse izmisli,ko rata malo utesnjen in zaskrbljen ali osamljen...tudi znanost si je izmislil...najbolj napredni znanstveniki so že v skrbeh...bojijo se namreč popolnega otkritja,ko ne bodo imeli več kaj otkrivat...znanstvenikom je pomembno otkrivanje,z že otkritim niso bili nikoli zadovoljeni...tako kot se bojijo zelo produhovljeni,namreč najbolj produhovljeni vedo,da ni boga...ničesar ni...razen neskončnega dolgčasa,ki nas čaka po smrti,večina se jih raje spet rodi in poda v zelo nevarne vode življenja,ki pa praviloma vedno prinesejo več trpljenja...v resnici opstaja samo prazen prostor,ki ni z ničemer pogojen...v neresničnem stalno spreminjajočem ali relativnem svetu v katerem se nahajamo pa nas čaka smrt...oziroma nas sploh ni...v prej omenjeni resnici ne opstajamo...prej omenjena resnica biva izven dvojnosti...nič jo ne gane...mi jo pa ne zaznamo,saj živimo v svetu dvojnosti...da se pa jo okusiti...vsakič,ko zaspimo gremo mimo nje...kdaj tudi bližje kot bi bilo treba in nas iztrga iz sna...mokri se zbudimo...zna biti lepa...če nimaš nič za svoje...  1144453413,13518,0,253270,0,0,0,79718,,0,0,0,2
lupen

 

Hehe, zanimive teorije in zanimivi pristopi posameznikov, dovolj teme za glodanje kosti. Vsak od nas imam fragment velike slike in vsak izmed nas na osnovi svojega fragmenta dojema celoto.
Resnico je možno spoznati, če imammo vse fragmente skupaj in iz mozaika ustvarimo pravo podobo.
Pa poglejmo malo: Ne vemo kaj je bilo prej, vemo pa kaj je danes. Torej obrnimo proces.
Sedaj vprašanja:
Glede na ugotovitve, ki ste jih spoznali z opazovanem svoje okolice in iz predhodnih znanj, ste še vedno prepričani, da smo nastali iz opic?
Če je temu tako, zakaj druge opice nimajo takega napredka kot ljudje? Lahko sklepamo, da so le te opice nam zelo podobne, toda nekaj manjka, da bi bile enake nam.
Vzamimo za primer človeško oko. Koliko presežnikov bi lahko uporabili za ta enostaven, toda obenem tako perfekten organ.
A ste še vedno prepričani, da smo nastali sami po sebi?
Če je temu tako, potem to deluje kot, da bi hoteli v posodo zmešati vse elemete, jih mešati in mučkati dokler ne nastane človek? To početje se mi zdi enako, kot, da bi hoteli, da vihar razbitine letala sestavi nazaj, hehe.
tukaj nekaj manjka,..prav vas je ugotovila tista skupina, ki je rekla "načrt". Torej mi in cel svet v katerem smo je del nekega načrta nekoga ali nečesa.
Sedaj se pa vrnimo nam znani in vsesvetski učeni knjigi, saj veste bibliji. Zanimivo, kaj vse se tam najde, sam brati je treba znati. Tam vse piše.
Pa vzemimo citat "in bog je ustvaril človeka po svoji podobi", kaj vam pride tukaj na misel?
Če je teorija da izhajamo iz istega človeka, odkod na svetu toliko različnih ras, torej tudi gensko čisto drugače zasnovanih, da ne govorimo o značajskih različnostih, kulturnih, jezikovnih,..
Sedaj pa kost za glodanje:
1.Človeštvo je bilo ustvarjeno
2.na različnih koncih zemlje je določen tim znanstvenikov ustvarjal svoj tip človeka
3.Zemlja je le poligon, zapor, laboratorij,..
4.biblija govori o prepovedanem sadežu-po čemu je človek vedno hrepenel? majhna pomoč: Ali ni človek od vekomaj radoveden? Torej hrepeni po znanju.
5. Noetova barka in bitja na njej: A je možno na barko spraviti vse vrste bitij? Kaj je bog naročil noetu? Od vsakega bitja koliko naj jih na barko spravi? Danes je to možno-zadostuje le DNk, torej vzorec-načrt.
6. Kaj danes počnemo?
a) potujemo v vesolje
b) raziskujemo vesolje
c) genetika,..
d) kloniranje
e) iščemo primeren planet za bivanje,.in tam kaj naj bi delali? A nebi morda tam ustvarili "človeka po svoji podobi".

1144589974,623,34,253788,0,0,0,27977,,0,0,0,0
Thunderlight

Re: lupen 

no da ti razbijem samo eno tvojo teorijo.
Če je noe vzel od vsakega bitja samo po 1 primerek moškega in 1 primerek ženskega bitja, potem pride tukaj do strašnih mutacij, se pravi zaradi parjenja v družini.
Da ne razglabljamo o tem, da se določen par spoloh ne more množit!
1144590372,8286,9,253790,0,0,0,28759,,0,0,0,0
lupen

 

hehe, tukaj je mišljeno vzemi vzorce od vsakega bitja posebej in to shrani, ker boš potreboval, da taista bitja znova ustvariš 1144591647,623,34,253792,0,0,0,27977,,0,0,0,0
renniw

 

sicer sem na neki drugi temi povedal..a vendar..religija je relikvija...ostanek nasega razmisljanja o celoti...seveda za tiste case normalno predpostavko, da smo mi center vesolja...sej smo logicno razmisljali po svoje--glede na informacije , ki smo jih meli ni tako tuje ne..ti dnevi so ze zdavnaj mimo..zadeva je pac prevec posplosena slika + clovek se je vzel kot absolutno merilo--kar je relativnost lepo zavrnila...religija tako ostane samo se nacin soocanja z zivljenjem..recimo temu..psiholosko zavetisce..s cimer pa nic narobe ce so ljudje zaradi tega boljsi.. 1144617034,2,0,254067,0,0,0,79780,,0,0,0,0